Золоті правила безпеки у воєнний час та після війни

11 квітня 2022

Частина території України вже звільнена від загарбника. Однак громадянам варто утриматися від заїзду у звільнені населені пункти, поки не завершиться розмінування. «Ворог залишив багато мін і, на жаль, є трагічні випадки підривів на мінах», – повідомила заступник міністра оборони України Ганна Маляр. 

У світлі останніх подій розуміємо, наскільки важливим є сьогодні навчання населення попередженню ризиків від вибухонебезпечних предметів. Знання – дуже важлива річ, але це лише перший крок на шляху забезпечення власної безпеки. Особливо важливими вони є для цікавих та допитливих школярів. Адже розуміння та правильний вибір, знання і навички безпечної поведінки можуть не тільки допомогти в ризикованій ситуації і врятувати наше життя, але й, дуже часто, уникнути небажаного ризику. Саме тому інформація стосовно вибухонебезпечних загроз, місць, де вони можуть  відбуватися, а головне – як залишитися живими та здоровими у найскладніших ситуаціях, передбачена і в підручнику «Здоров’я, безпека та добробут» авторського колективу Здирок О. М., Синюк Л. Й., Фука М. М. видавництва «Астон», який цьогоріч брав участь у конкурсі підручників для 5 класу ЗЗСО. Підручник укладений за навчальною програмою «Здоров’я, безпека та добробут. 5–6 класи (інтегрований курс)» (авт. Гущина Н. І., Василашко І. П.). 

За консультацією при створенні підручника ми звернулися до Сергія Чуткого, члена Правління Асоціації саперів України, керівника напряму навчання населення щодо ризиків від мін та ВНП. Головне завдання нашої спільної роботи – навчити дітей правильній поведінці, що, в свою чергу, допоможе досягти кінцевої мети – попередити можливі ризики та врятувати їхнє життя та здоров’я. 

Поради щодо мінної небезпеки можна знайти за допомогою одного з QR-кодів у підручнику на сторінці 46 або ж за лінком https://cutt.ly/iFkcmMk. Із самим підручником «Здоров’я, безпека та добробут» для 5 класу та методичною підтримкою до нього можна ознайомитися на сайті видавництва «Астон»: https://cutt.ly/HFkcNax.