Видавництво

Засновано СМП "Астон"  8 липня далекого 1991 року в час існування Радянського Союзу. 22 липня 1991 року Тернопільським обласним управлінням статистики Держкомстату УРСР видавництву було присвоєно ідентифікаційний код 14029237. Небагато підприємств в Україні можуть похвалитися першими цифрами коду - 140.

У цей час ще не  відчувалося буму видавничої діяльності – він настав у середині  90-х. Люди знали, що виданням книг займається держава, і в них не залишається іншого вибору, як читати те, що надрукували державні видавництва. Оскільки СМП "Астон" є приватним і незалежним від держави ми поставили собі мету - найбільш повне забезпечення  потреб читачів в альтернативній літературі, будь то історична чи релігійно-духовна література, чи навіть гороскопи і сонники.

Книги на цю тематику виходили накладами 10 000 - 50 000 примірників. Читачі передавали книги один одному й активно обговорювали новинки. Повсюди панувало патріотичне піднесення, люди буквально задихались від свіжої інформації, від бажання взнати щось нове і змінити своє життя. Минав час, а життя людей мало змінювалось. Українці почали втрачати надії та покидати рідну землю.

Відповідно, читачі скептично і з іронією почали ставитись до історичної, патріотичної літератури, і попит на неї різко впав.

У середині 90-х зі всією очевидністю стало зрозумілим, що нову якість державі можуть дати українці, які тільки йдуть у початкову школу. З них можуть вирости державні діячі нового типу. А їх у школах чекали ще радянські букварі і підручники. 

Державі було не до освіти, всюди панувала розруха і гіперінфляція. 

Видавництво почало активно заповнювати вакуум навчально-методичної літератури на потребу нових вимог до освітнього процесу. В школах взагалі не було нових прописів, збірників диктантів, літератури для виховних і позашкільних заходів, краєзнавчої літератури, словників, нотних видань. Літературу цього профілю охоче купляли в м. Київ на Заході і Сході України. Тернопіль за короткий термін став видавничим центром шкільної літератури.
З тих пір основним напрямом, з 2005 р. вже ТОВ "Видавництво Астон", став освітній. Видавництво неодноразово перемагало у всеукраїнських конкурсах з видання підручників для загальноосвітніх шкіл.