Ефективна реалізація концепції НУШ у середній школі

03 лютого 2022

Шановні освітяни!

На 2022 рік припадає запуск базової середньої освіти Нової української школи. Постійно на видавництво «Астон» надходять запити педагогів з усієї країни з проханням розповісти про методичні рекомендації МОН, про оцінювання, про майбутні підручники та їхню відповідність новим навчальним програмам та інші нагальні питання, актуальні в процесі реалізації НУШ. Реагуючи на запити вчителів та вчительок, представники видавництва «Астон» організовують та/або беруть участь у zoom-конференціях на затребувану тематику «Ефективна реалізація концепції НУШ у середній школі», які включають обговорення актуальних запитань, практичні кейси та поради, адже набули великого досвіду у роботі з учнями/ученицями та педагогами 5-х класів пілотних шкіл, оскільки забезпечуємо їх апробаційними навчальними матеріалами по 5-ти проєктах (Досліджуємо історію і суспільство. 5-6 класи (інтегрований курс); Мистецтво; Зарубіжна література; Українська мова; Українська література), ознайомитися з пілотними матеріалами видавництва «Астон» можна тут: https://aston.te.ua/catalog/pilotuvannia-osvitnikh-materialiv/

Цікаві спікери, серед яких автори навчальних програм, підручників та методичних матеріалів для 5 класу а також практикуючі педагоги допоможуть освітянам у впровадженні реформи Нової української школи.  Детальніше про спікерів та можливу тематику вебінарів:

•          Методичний супровід викладання історії в 5 класах НУШ: від модельної програми до підручника та уроку (за МНП «Досліджуємо історію і суспільство» авт. Васильків І.Д., Димій І.С., Шеремета Р.Я.). Спікери: Ірина Васильків (вчитель-методист, старший викладач кафедри суспільствознавчої освіти ЛОІППО,  авторка модельної програми «Досліджуємо  історію  та суспільство.  5-6  класи (інтегрований  курс)», авторка апробаційних матеріалів досліджуємо історію та суспільство для 5 класу пілотних шкіл у 2021/2022 н. р.), Ірина Димій (заступник директора школи,  спеціаліст першої категорії,  авторка модельної програми «Досліджуємо  історію  та  суспільство.  5-6 класи (інтегрований  курс)», авторка апробаційних матеріалів досліджуємо історію та суспільство для 5 класу пілотних шкіл у 2021/2022 н. р.).

•          «Вступ до історії України та громадянської освіти. Засоби формування ключових компетентностей та наскрізних умінь п’ятикласників НУШ». Спікер: Ганна Хлібовська (Доцент кафедри всесвітньої історії Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, кандидат історичних наук, авторка серії шкільних підручників з історії України).

•          «Особливості використання навчальних матеріалів з зарубіжної літератури для 5 класу НУШ». Спікери: Ніна Міляновська (авторка серії підручників і посібників «Зарубіжна література», практикуюча вчителька  зарубіжної літератури, авторка апробаційних матеріалів  з зарубіжної літератури для 5 класу пілотних шкіл  у 2021/2022 н. р.), Леся Сич (вчителька зарубіжної літератури вищої кваліфікаційної категорії НВК №1 міста Немирова Вінницької області та методист-кореспондент Вінницької академії неперервної освіти, адміністраторка facebook-групи «Методичні родзинки уроків зарубіжної літератури», яка зараз налічує більше 38000 учасників).

•          «Обов’язкові компетентності учнів середньої школи та інтеграція на основі підручника «Здоров’я, безпека та добробут. 5 клас». Спікери: Оксана Здирок (Вчитель трудового навчання та основи здоров'я, спеціаліст першої категорії), Микола Фука (Головний спеціаліст Управління Державної служби якості освіти Тернопільської області, автор серії підручників та посібників для школи).

•          «Найсучасніші інноваційні практики для формування практичних завдань на уроках Пізнаємо природу в середній школі». Спікер: Лілія Мідак (Кандидат хімічних наук, доцентка кафедри хімії середовища та хімічної освіти факультету природничих наук Прикарпатського національного університету).

•          «Підручник з етики як складова компетентісно-орієнтованої моделі навчання. Навчання етики покоління альфа». Спікер: Олена Іртищева (методист кафедри філософії  освіти, теорії й методики  суспільствознавчих  предметів Миколаївського  ОІППО, авторка  апробаційних матеріалів за програмою "Досліджуємо  історію та суспільство"  та підручника «Етика» для 5 класу).

•          Формування та розвиток ключових та предметних компетентностей, визначених у Державному стандарті базової середньої освіти, на уроках інформатики в учнів 5 класу відповідно до Концепції «Нової української школи». Спікери: Глинський Ярослав Миколайович — кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри обчислювальної математики та програмування Інституту математики та фундаментальних наук Національного
університету «Львівська політехніка». Нагороджений двома грамотами МОН України. Стажувався з питань дистанційного навчання в Віденсткому технічному університеті (Австрія) і Альбертійському університеті (Канада). Автор шкільних підручників та посібників, рекомендованих МОН Укаїни. Лисобей Людмила Василівна — вчителька вищої категорії математики та інформатики Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка. Авторка шкільних підручників та посібників рекомендованих МОН Укаїни. Чучук Оксана Іванівна — вчителька математики та інформатики, магістр та інженер-технолог спеціальності "Видавництво та поліграфія", технічний редактор. Авторка шкільних підручників і посібників рекомендованих МОН Укаїни.

•          «Види навчальної діяльності учнів на уроках української літератури у 5 класі НУШ. Тексти і завдання різного рівня складності». Спікери: Олеся Калинич (Заслужений учитель України, переможниця конкурсу  «Учитель року-2015»,  співавторка підручників  та авторка посібників та зошитів  з української мови та літератури,  авторка апробаційних навчальних матеріалів з української літератури для 5 класу пілотних шкіл у 2021/2022 н. р.), Світлана Дячок (Кандидат філологічних наук, учитель-методист, автор серії підручників та посібників української та зарубіжної літератури, авторка  апробаційних навчальних  матеріалів з української літератури для 5 класу пілотних шкіл у 2021/2022 н. р.), Юрій Ковбасенко (професор, завідувач кафедри світової літератури Київського університету імені Бориса Грінченка, Президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури).

•          «Навчання української мови в контексті пріоритетних компетентностей НУШ». Спікери: Олена Семеног (доктор педагогічних наук, професор, авторка апробаційних матеріалів  з української мови для 5 класу у 2021/2022 н. р.), Тетяна Дятленко (кандидат педагогічних наук, доцент, авторка апробаційних матеріалів з української мови для 5 класу у 2021/2022 н. р.), Михайло Білясник (учитель-методист української мови та літератури, автор апробаційних матеріалів з української мови для 5 класу у 2021/2022 н. р.), Валентина Волницька (вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії, авторка апробаційних  матеріалів з української мови для 5 класу у 2021/2022 н. р.).

•          «Формування та розвиток загальнокультурної компетентності та предметних компетентностей з музичного та образотворчого мистецтва». Спікери: Оксана Івасюк (Кандидат філологічних наук, доцент, громадсько-культурна діячка, співавторка Модельної навчальної програми «Мистецтво. 5-6 класи» для ЗЗСО (інтегрований курс)), Галина Кізілова (Вчителька образотворчого мистецтва, методист, вчитель року 2015, заслужений вчитель України, співавторка Модельної навчальної програми «Мистецтво. 5-6 класи» для ЗЗСО (інтегрований курс)), Лариса Гринишина (Вчителька музики, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, заступник директора з виховної роботи, авторка обробок народних пісень та музичних творів для дітей).

Дякуємо усім, хто вже співпрацює з нами, а також запрошуємо усіх, з ким ми ще не знайомі, спільно попрацювати для ефективної допомоги педагогам України у формуванні якісного навчального процесу. Вільні дати поступово бронюються, тому просимо завчасно повідомляти про  бажані зустрічі.

ТзОВ Видавництво «Астон»