Українська мова. БУКВАР Навчальний посібник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах). Автори: М. Чабайовська, Н. Омельченко, С. Кожушко
Українська мова. БУКВАР Навчальний посібник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах). Автори: М. Чабайовська, Н. Омельченко, С. Кожушко
Натисніть на зображення обкладинки,
щоб ознайомитися із вмістом посібника
Це - навчальний посібник нового покоління, розроблений згідно з вимогами чинного Державного стандарту початкової освіти та Типової освітньої програми для закладів загальної середньої освіти авторського колективу під керівництвом О. Я. Савченко, адаптований до програми Р. Б. Шияна (див.: каледарно-тематичне планування уроків); пропонований навчальний посібник інтегрує функції підручника й робочого зошита; використано європейський досвід побудови посібників такого типу. Схвалено для використання в освітньому процесі.
Частини посібника опрацьовуються паралельно: 1-2,
3-4, 5-6.
Презентації (автори: Чабайовська Марія Іванівна, Мельник Людмила Володимирівна) до кожного уроку: частина 1, частина 2, частина 3, частина 4, частина 5, частина 6 (подано також у "Букварі" під QR-кодами біля тем уроків). Зважаючи на те, що деякі функції анімації в презентаціях не відтворюються онлайн, рекомендуємо перед переглядом завантажити їх на цифровий носій.
Конспекти уроків (автори: Чабайовська Марія Іванівна, Чечко Людмила Миколаївна)
Методичний посібник для вчителів "Єдині зразки каліграфічного письма букв українського алфавіту та цифр"; схвалено для використання в освітньому процесі (готується до друку).
Особливості інноваційної методики навчання грамоти, розробленої доцентом М. І. Чабайовською:
Частини посібника опрацьовуються паралельно: 1-2, 3-4, 5-6; у 1, 3, 5 частинах зроблено акцент на читанні, у 2, 4, 6 – на письмі.
Вивчення мовної теорії (склад, наголос, звуки - голосні та приголосні тощо), яка традиційно засвоювалася на уроках читання (добуквений період навчання грамоти) здійснюється на уроках письма (добуквений період) – саме тоді учні навчатимуться писати елементи букв.
За рахунок вивільнення годин стає можливим за 32 уроки (приблизно протягом 2-х місяців: вересень-жовтень) вивчити з учнями всі букви української абетки, навчитися їх друкувати, а на всіх інших уроках – розвивати навички читання. Це матиме помітний вплив на підвищення техніки читання. Отже, на уроках читання учні засвоїли всі букви і навчилися їх друкувати (1 частина), а на уроках письма навчилися писати елементи букв і вивчили мовну теорію (2 частина).
За 3 і 5 частинами – здійснюється формування навичок читання.
За частинами 4 і 6 – проводиться навчання письма букв: малих (4 частина) і великих (4, 6 частини) за інноваційною методикою з використанням генетичного методу, де закладено принцип – від легшого до важчого – букви поділені на групи за подібністю елементів, наприклад: і, ї, и, й, ш.
Отже, за 3 частиною читаємо слова, речення, тексти з виучуваною малою буквою, але це умовно, бо першокласники вже знають усі літери. Паралельно за 4 частиною вони навчаються писати малі букви за подібністю елементів, тобто, за групами.
У 5 частині запропоновано роботу над читанням слів, речень, текстів з виучуваною великою буквою, але це знову ж таки умовно, бо молодші школярі вже знають усі літери. Паралельно за 4 і 6 частинами вони навчаються писати великі букви за подібністю елементів, тобто, за групами.
Це – ефективна методика, апробована в освітньому процесі ЗЗСО.